Na pierwszym spotkaniu rozmawiamy z rodzicami i z dzieckiem. Staramy się poznać nawzajem i zdiagnozować problem/potrzebę/oczekiwania. Ustalamy wstępny program i plan działania. Następnie realizujemy program zgodnie z ustaleniami, ewentualnie modyfikując go w trakcie zajęć w zależności od potrzeb. Naszym celem jest odkrycie/utrwalenie/rozwinięcie naturalnych talentów dziecka i wykorzystanie ich do wzmocnienia stref/sfer potrzebujących rozwoju.

Mamy wieloletnią wiedzę i doświadczenie, a także zestaw unikatowych narzędzi podnoszących koncentrację, refleks, spostrzegawczość, pamięć itp., w tym narzędzia autorskie, tworzone pod indywidualne potrzeby klientów.

Pełna specjalizacja

Jest wiele firm szkoleniowych uczących szybkiego czytania, zapamiętywania i uczenia się. Jednak tylko naszą specjalnością są zajęcia indywidualne, dostosowane do potrzeb konkretnego dziecka. Do nas przyprowadzają swoje dzieci rodzice, którzy nie byli zadowoleni z zajęć grupowych w innych placówkach. Pomagamy także doraźnie w nauce i rozwiązujemy na bieżąco problemy, z którymi na co dzień spotykają się nasi uczniowie.

Pracę z dzieckiem zaczynamy od:

 1. Diagnoza
 2. Program
 3. Plan działania

A następnie wprowadzamy:

 1. Ćwiczenie różnych umiejętności:
  • uczenie się
  • koncentracja
  • refleks, spostrzegawczość
  • wyszukiwanie informacji
  • selekcja informacji
  • grupowanie informacji
  • itp.
 2. Utrwalanie wiedzy
 3. Wyrabianie i utrwalanie nawyków
 4. Redagowanie tekstów
 5. Gramatyka
 6. Zapamiętywanie

 

Sprawdzony zespół

Wybierasz skuteczny sposób, żeby pomóc swojemu dziecku, wesprzeć jego rozwój, wzmocnić poczucie wartości, rozwinąć umiejętności niezbędne w szkole. Znalazłeś najlepsze miejsce, w którym Twoje dziecko będzie bezpieczne, szczęśliwe i dowartościowane/ wykształcone/
Ważne dla nas jest dopasowanie oferty do oczekiwań klientów – są to zatem zajęcia „szyte na miarę”. Nasza oferta jest cały czas aktualizowana – w zależności od zmieniającego się poziomu/ stopnia rozwoju dziecka. Dbamy o to, żeby klienci czuli przyrost wiedzy i umiejętności.
Nie boimy się wyzwań. Wbrew opiniom o szkoleniach dla nauczycieli, przekonaniom o tym, że nauczyciele to najtrudniejszy klient, dla nas uczenie nauczycieli nie stanowi problemu. Zaufałeś niezwykłej firmie szkoleniowej, zdolnej do oczarowania rady pedagogicznej w niejednej szkole i zaoferowania ciekawych metod uczenia i technik zapamiętywania.

Jesteśmy ekspertami od rozwoju dzieci i kreatywnego myślenia. Wykorzystujemy najnowszą wiedzę pedagogiczną, nowoczesne trendy dydaktyczne i psychologię dziecięcą. Naszymi klientami są dzieci, których rodzice chcą pomóc im w nauce i poprawić jakość ich funkcjonowania w szkole. Doradzamy rodzicom, jak postępować w różnych trudnych sytuacjach wychowawczych i dydaktycznych. Często dajemy także materiały pomocnicze. Dziecko jest na bieżąco monitorowane i zorganizowane, przygotowane do zajęć oraz motywowane do systematyczności i solidności. To przekłada się na oceny szkolne i funkcjonowanie dziecka w placówce. Rodzice najczęściej wskazują na zalety: lepsza koncentracja, zwiększona samokontrola, sprawniejsze odrabianie lekcji, wiara w siebie, świadomość mocnych stron, coraz lepsza umiejętność uczenia się.

Konsultacje dla rodziców

Słuchamy rodziców - ich obaw, wątpliwości i powodów do dumy. To oni znają swoje dzieci najlepiej i często intuicyjnie wiedzą, jak im pomóc. Jednak czasami potrzebują wsparcia, rady lub choćby potwierdzenia, że robią dobrze. Mają wpływ na realizację programu na każdym etapie kursu.

Akademia Kosman

Pomagamy rozszerzyć Twoje intelektualne zdolności do poziomu mistrzowskiego. Rozwiń swoją umiejętność szybkiego uczenia się! Szybkie czytanie, techniki zapamiętywania (mnemotechnika), mapy myśli (mind-map) i wiele innych technik.

2024 © All Rights Reserved; built with help of 1000.software development company