Rozwój dziecka, rozwój zawodowy, szkolenie, warsztaty

O Akademii Kosman

Szkolenia, warsztaty, zajęcia indywidualne dla dzieci

Akademia Kosman to firma szkoleniowa powstała we wrześniu 2005 roku jako Akademia Szybkiego Czytania Kosman. Początkowo w naszej ofercie były jedynie kursy szybkiego czytania, stąd pierwotna nazwa. Z czasem poszerzyliśmy swoją ofertę o techniki zapamiętywania i koncentracji oraz wspomaganie nauki szkolnej i metodyki nauczania (sposoby uczenia się). Założycielką akademii jest Anna Kosman – nauczycielka języka polskiego, wykładowczyni kreatywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą, trenerka technik pracy umysłowej i autorka innowacji pedagogicznych.

Pomagamy efektywnie się uczyć i zapamiętywać informacje, a także czytać ze zrozumieniem. Poprzez zabawę wskazujemy dzieciom sposoby radzenia sobie z problemami z czytaniem i uczeniem się. Rozwijamy w dzieciach twórcze myślenie i zdolności komunikacyjne. Jesteśmy także otwarci na indywidualne potrzeby uczniów.

Młodzież kształci zdolności mnemotechniczne i umiejętność szybkiego czytania oraz doskonali rozumienie czytanego tekstu. Dorośli (szczególnie pracujący z dziećmi i młodzieżą) uczą się twórczego myślenia, a także dostają wsparcie merytoryczne oraz narzędzia do pracy z osobami kreatywnymi.

Ponad
30

Różnych szkoleń

Ponad
150

Przeprowadzonych szkoleń

Ponad
1000

Zadowolonych uczestników

Ponad
13

Lat doświadczenia

Zespół

anna kosman

Anna Kosman

Założyciel, trener

Dziecko jej powierzone jest szczęśliwe i nawet nie czuje, że się uczy, bo umiejętności nabyte są dzięki zabawie. Angażuje się w prowadzenie warsztatów i szkoleń promujących kulturę języka, techniki pracy umysłowej i kreatywne myślenie oraz organizację imprez masowych.

Aleksandra Korpysa

Aleksandra Korpysa

Trener, coach

Jest trenerem, coachem, pasjonatką rozwoju własnego i towarzyszenia w rozwoju innym. Jej ulubioną mocną stroną jest jej dobra energia i głównie na niej bazuje podczas pracy. Uważa, że nie ma jednej prawdy wychowawczej, a siła dobrego wychowania tkwi w pewności siebie i spokoju wewnętrznym rodzica, który wierzy w swoje dziecko, ale także dba o własne potrzeby. Dlatego specjalizuje się w warsztatach dla rodziców i dla rodziców z dziećmi.

edyta majcher

Edyta Majcher

Trener, coach

Edyta Majcher jest jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, przyjaciółką dzieci, coachem. Wspiera młodszych uczniów w trudnej sztuce pisania, czytania i wypowiadania się. Chętnie współpracuje z rodzicami i zawsze jest gotowa do pomocy przy rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych. Zajmuje się terapią i diagnozą pedagogiczną. Jest specjalistką glottodydaktyki (nauczanie czytania metodą prof. Bronisława Rocławskiego).

natalia prajzendanc

Natalia Prajzendanc

Nauczyciel

Natalia Prajzendanc to nauczycielka języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej, która w pracy z dziećmi odnalazła swoją pasję. Wspomaga starszych uczniów w przygotowaniu do egzaminów. Jest otwarta i zawsze uśmiechnięta. Bardzo lubi dzieci. I z wzajemnością? Stosowane przez nią różnorodne metody nauczania, zwiększają skuteczność przyswajania wiedzy i umiejętności. Dzięki indywidualnemu podejściu i wrażliwości potrafi szybko dostrzec upodobania i predyspozycje podopiecznych, co zwiększa efektywność pracy.

Natalia chętnie korzysta z elementów edukacji teatralnej, która nie tylko wzmacnia u ucznia poczucie własnej wartości, ale i pobudza twórcze myślenie oraz rozwija kreatywność.

Karolina Wajszczuk

Karolina Wajszczuk

Nauczyciel

Lubi życie pełne wrażeń. Szczęście najbliższych daje jej energię do działania i dzięki temu coraz bardziej rozkłada skrzydła. Praca z dziećmi daje jej poczucie, że przenosi się w inny, lepszy świat. Uwielbia kiedy każdy dzień jest nieprzewidywalny i zaskakujący. Ma to szczęście, że zawód, który wykonuje, jest jej pasją ?