Rozwój dziecka, rozwój zawodowy, szkolenie, warsztaty

O Akademii Kosman

Szkolenia, warsztaty, zajęcia indywidualne dla dzieci

Akademia Kosman to firma szkoleniowa powstała we wrześniu 2005 roku jako Akademia Szybkiego Czytania Kosman. Początkowo w naszej ofercie były jedynie kursy szybkiego czytania, stąd pierwotna nazwa. Z czasem poszerzyliśmy swoją ofertę o techniki zapamiętywania i koncentracji oraz wspomaganie nauki szkolnej i metodyki nauczania (sposoby uczenia się). Założycielką akademii jest Anna Kosman – nauczycielka języka polskiego, wykładowczyni kreatywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą, trenerka technik pracy umysłowej i autorka innowacji pedagogicznych.

Pomagamy efektywnie się uczyć i zapamiętywać informacje, a także czytać ze zrozumieniem. Poprzez zabawę wskazujemy dzieciom sposoby radzenia sobie z problemami z czytaniem i uczeniem się. Rozwijamy w dzieciach twórcze myślenie i zdolności komunikacyjne. Jesteśmy także otwarci na indywidualne potrzeby uczniów.

Młodzież kształci zdolności mnemotechniczne i umiejętność szybkiego czytania oraz doskonali rozumienie czytanego tekstu. Dorośli (szczególnie pracujący z dziećmi i młodzieżą) uczą się twórczego myślenia, a także dostają wsparcie merytoryczne oraz narzędzia do pracy z osobami kreatywnymi.

Ponad
30

Różnych szkoleń

Ponad
150

Przeprowadzonych szkoleń

Ponad
1000

Zadowolonych uczestników

Ponad
13

Lat doświadczenia

Zespół

Anna Kosman

Anna Kosman

Założyciel, trener

Dziecko jej powierzone jest szczęśliwe i nawet nie czuje, że się uczy, bo umiejętności nabyte są dzięki zabawie. Angażuje się w prowadzenie warsztatów i szkoleń promujących kulturę języka, techniki pracy umysłowej i kreatywne myślenie oraz organizację imprez masowych.

Aleksandra Korpysa

Aleksandra Korpysa

Trener, coach

Ma naturalny dar nawiązywania kontaktów, wzbudza zaufanie, jest empatyczna, zaangażowana, wiarygodna. Zaraża optymizmem i motywuje do rozwoju. Jest certyfikowanym coachem i trenerem, specjalistką zarządzania projektami europejskimi, doświadczoną organizatorką pracy. Trudną sztukę komunikacji doskonaliła w korporacjach.